Flexpower Perfo

Naša spoločnosť v snahe uspokojiť potreby zákazníkov uvádza na trh fóliu Flexpower perfo. Táto fólia je vhodná napríklad na balenie ovocia a zeleniny, ktoré môže vďaka perforácií dýchať. Táto extra pevná fólia je správnou voľbou aj na balenie fliaš a plechoviek s pivom. Perfo fólia dokáže nie len bezpečne zafixovať tento ťažký tovar, ale umožní aj odparovanie prebytočne fólie.

 • Redukcia hrúbky a veľmi veľká odolnosť sú možné vďaka pozdĺžnym mikrovláknam a zosilneným okrajom  fólie. Rovnako aj vďaka špeciálnej receptúre LLDPE materiálu a Ďalších aditív. Fólia obsahuje aj navyše súbor pozdĺžnych zosilňujúcich pruhov medzi otvormi.
     Aj pri najnižšej hrúbke strojnej fólie ( 15 my ) sme dosiahli:
  - najvyššiu prieťažnosť na všetkých typoch strojov
  - najvyššiu odolnosť proti pretrhnutiu
  - najvyššiu odolnosť zosilnených okrajov voči pretrhnutiu v prípade pretrhnutia stredu fólie, vďaka čomu môžeme pokračovať v balení bez prerušenia
  - rýchlu stabilitu paliet s menšími paletami a vyššou priedušnosťou
  - dlhotrvajúcu pamäť, ktorá udržiava silu balenia po celý čas, počas transportu, pri ďalšej manipulácií, aj pri zlom rozložení tovaru na palete.

  Všetky použité LLDPE materiály ako aj všetky aditíva spĺňajú kritéria pre kontakt s potravinami podľa smerníc EU

  Veľký otvor z dvoch malých otvorov

     Pri natiahnutí sa dva otvory základnej vrstvy spoja do jedného dlhého a veľkého otvoru. Toto riešenie bolo navrhnuté pre jednoduché zväčšenie otvorov aj na baliacich strojoch so slabým predopínaním a mechanickým brzdným systémom. Na strojoch s mechanickým brzdným systémom je vďaka zosilneným okrajom obmedzené zužovanie fólie pri predopínaní.